Parkování u letiště Václava Havla v Praze se může zdát velice jednoduché. Zvolíte parkoviště, zaplatíte za místo a vydáte se směr dovolená. Po cestě však může nastat mnoho komplikací, od kleknutí vozu po špatné služby parkoviště. Podívejte se a pročtěte si, co vše se může stát na co si dát pozor při parkování u letiště.

Karavan, nebo obytný vůz? Srovnání výhod a nevýhod

Chcete být na cestách nezávislí a mít své zázemí stále s sebou? Pak vám nejspíš bude vyhovovat cestování karavanem nebo obytným vozem.

Mezi oběma variantami je ale rozdíl, který byste mohli rychle pocítit. Pro koho je lepší karavan a pro koho naopak obytňák? Hned si to řekneme.

Karavan: výhody a nevýhody

Karavan byl první vlaštovkou na nebi pohodlnějšího cestování, které skýtalo možnost přespání bez hledání volného místa k noclehu v klasickém ubytování. 

Tipy na parkování karavanů v Praze a okolí nejen přes zimu

Máte za sebou poslední výjezd a rozhodli jste se karavan „zazimovat“? Poradíme, kam ho dlouhodobě odstavit nejen na zimu a neriskovat při tom pokutu, nebo dokonce poškození karavanu či jeho odcizení.

Kryté stání pro karavany je ideální

Optimální možností je samozřejmě situace, kdy máte pro karavan k dispozici kryté stání pod střechou. Pokud ne, nedá se nic dělat. Jen se raději vyhněte třeba parkování pod stromy. Tím předejdete možným pádům větví nebo znečistění od ptáků.

Parkování karavanů u Prahy: Víte, kam můžete parťáka odstavit, aniž byste riskovali pokutu?

Ještě pár let zpátky bylo v Česku karavanových stání asi tolik, že byste je mohli spočítat na prstech obou rukou. Situace se ale naštěstí mění a výstavba tzv. stellplatzů zažívá opravdový boom.

I přesto můžete mít, zejména v našem hlavním městě a jeho okolí, problém najít vhodné stání, kde nebude karavan nikomu vadit a vy se o něj nebudete muset zbytečně strachovat

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem: Necháte se inspirovat?

Popularita karavaningu rok od roku stoupá. Možnost poznávat svět tak nějak jinak a po svém láká stále více dobrodruhů. Pokud jste cestování karavanem nebo obytným vozem propadli, poradíme, kam se vydat na nejbližší evropskou dovolenou.

Některé země jsou benevolentnější více, jiné méně

Než se vrhneme na konkrétní destinace, které v Evropě prozkoumat, je potřeba si říct, že s karavanem nelze zpravidla zaparkovat tam, kde se vám zrovna zachce. 

Celoroční parkování karavanů: Jak připravit obytného parťáka na zimu?

V létě jste si s ním užili dlouhé toulání, na jaře a na podzim možná nějaký ten prodloužený víkend. Jakmile se ale přiblíží zima, je potřeba karavan někam odstavit a na měsíce nevlídného počasí ho připravit.

Bohužel nestačí jen vyhlédnout si parkoviště pro karavany, odvézt ho, zamknout a jít. Chce to trochu víc péče, pokud vám má dlouho sloužit. A to určitě chcete. Co je tedy vhodné udělat?

Výhody a nevýhody karavanu. Ani jeho parkování už není problém

Karavan přináší člověku neskutečnou svobodu. Vydat se s ním můžete prakticky kamkoli, stačí jen vědět, po čem vaše cestovatelská duše touží. A jedna z nevýhod – parkování karavanu – už je tatam.

Karavan (obytný přívěs) má samozřejmě svá pro i proti. Záleží na tom, kdo se na něj dívá a co od něj očekává. Pro někoho je vhodnější obytné auto, jiný se zase nouzově vyspí v osobním autě a spoléhá na to, že příští noc to bude lepší. V čem tedy spočívají klady a zápory karavanu?

Recenze a zkušenosti s parkováním u letiště

Netušíte, které parkoviště u letiště Václava Havla v Praze si vybrat a zda na něm vše doopravdy funguje tak, jak se píše na webu? Projděte si diskuze a přečtěte si zkušenosti ostatních s jednotlivými parkovišti a službami, které nabízí. Budete překvapeni, že např. na první pohled dobře působící parkoviště může díky velkému počtu zájemců nestíhat a vy tak v den příletu budete nejen čekat na své zavazadla, ale i na odvoz k parkovišti, a to klidně až 45 minut. 

Příruční zavazadlo. Vše co potřebujete na cesty

Plánujete cestu do zahraničí a přemýšlíte, zda si vystačíte pouze s příručním zavazadlem? V dnešní době je moderní cestovat na lehko. Člověk základní potřeby může zakoupit v cílové destinaci, a pokud cestuje do teplých krajin, pak tričko, kraťasy a opalovací krém je vše, co potřebuje. Nízkonákladové letecké společnosti také vychází cestovatelům na lehko vstříc a nabízí jim levné letenky bez zavazadla k odbavení. Jak zabalit vše potřebné do příručního zavazadla a na co nikdy nezapomenout?

Dovolená s cestovní kanceláří? Vyžádejte si parkování u letiště

Dovolená se blíží, již balíte kufry a přemýšlíte, jak se vlastně dostanete na letiště? Možností je mnoho, od vlastní dopravy autem po MHD. Pokud volíte cestu vlastním autem, zeptejte se cestovní kanceláře, od které máte dovolenou, zda vám neposkytne slevu nebo proplacení parkování na jednom z parkovišť u letiště. Cestovní kanceláře, které tyto služby nabízí uvádíme níže.

Jak na zavazadla do letadla?

Vaše vysněná dovolená se blíží a vy přemýšlíte, co všechno budete potřebovat si s sebou vzít. Někteří cestují velice na lehko pouze s příručním zavazadlem, jiní mají kufr nacpaný k prasknutí. Co všechno si lze zabalit do letadla a jaká jsou předpisy pro příruční a odbavená zavazadla?