Jen si to představte. Zaparkujete karavan na vlastním pozemku nebo někde, kde nikomu nepřekáží. A jakmile se k němu jednou dostavíte, abyste ho zkontrolovali, zjistíte, že v něm polovina věcí chybí.

Karavan, stejně jako auto nebo cokoli jiného kromě trezoru není trezor. Proto v něm radši nikdy nenechávejte nic cenného, o co byste neradi přišli. Nepodezíráme vás z toho, že byste v něm měli skrýš pro šperky po babičce, ale stejně – nenechávejte delší dobu a bez dozoru v karavanu cennosti, peníze, elektroniku… Zkrátka všechno, co byste postrádali, kdyby si vašeho mazlíčka na kolech vyhlédl nějaký ten nenechavec.

Na špalky? Stačí botička

Internet je plný rad, že když bude karavan někde dlouho stát, klidně můžete sundat kola a dát ho na špalky. Pokud s ním ale cestujete často, zřejmě se vám zrovna takové řešení nebude úplně časově hodit. 

Hodit se proto může botička, které se jinak řidiči bojí jako čert kříže, a to přímo na kolo. Parkování karavanu pak bude bezpečnější, protože botičku jen tak nikdo nezdolá. 

Se zámkem a madlem neuděláte chybu

Obyčejný zámek na dveře, to je úplný základ. Chcete-li ale v noci spát o něco klidněji, vylaďte karavan ještě přídavným zámkem a klidně i bezpečnostním madlem. To vám mimochodem poslouží nejen jako zábrana proti vniknutí, ale i jako pomoc při nastupování.

Dalším druhem zámku, který se hodí, je zámek oje. Jakmile zamknete páku na oji, karavan vám nikdo neodtáhne. Tedy rozhodně ne na tažném zařízení auta… 

Trezor na nezbytnosti

Trezor oceníte nejen při dlouhodobém parkování karavanu, ale i při cestách s ním. Jednoduše do něj dáte větší obnos peněz nebo cokoli dalšího a bude hotovo.

Alarmy pro karavany

A nakonec je tu ještě tip, který taky oceníte na cestách, především po jižní Evropě, kde jinak nemusíte mít proti lapkům šanci. Moderní alarm můžete kombinovat s externími čidly pohybu, hluku a dalších varovných signálů.

Parkujte bezpečně na parkovišti pro karavany

Pokud se zrovna nějaký čas nechystáte prozkoumávat svět s karavanem, odstavte ho na období od začátku října do konce dubna u nás. Naše parkoviště je se stálou službou a je pojištěné.  

bezpečné parkování karavanů

Další články k přečtení

Karavan, nebo obytný vůz? Srovnání výhod a nevýhod

Chcete být na cestách nezávislí a mít své zázemí stále s sebou? Pak vám nejspíš bude vyhovovat cestování karavanem nebo obytným vozem.

Mezi oběma variantami je ale rozdíl, který byste mohli rychle pocítit. Pro koho je lepší karavan a pro koho naopak obytňák? Hned si to řekneme.

Karavan: výhody a nevýhody

Karavan byl první vlaštovkou na nebi pohodlnějšího cestování, které skýtalo možnost přespání bez hledání volného místa k noclehu v klasickém ubytování. 

Tipy na parkování karavanů v Praze a okolí nejen přes zimu

Máte za sebou poslední výjezd a rozhodli jste se karavan „zazimovat“? Poradíme, kam ho dlouhodobě odstavit nejen na zimu a neriskovat při tom pokutu, nebo dokonce poškození karavanu či jeho odcizení.

Kryté stání pro karavany je ideální

Optimální možností je samozřejmě situace, kdy máte pro karavan k dispozici kryté stání pod střechou. Pokud ne, nedá se nic dělat. Jen se raději vyhněte třeba parkování pod stromy. Tím předejdete možným pádům větví nebo znečistění od ptáků.