Dovolená se blíží, již balíte kufry a přemýšlíte, jak se vlastně dostanete na letiště? Možností je mnoho, od vlastní dopravy autem po MHD. Pokud volíte cestu vlastním autem, zeptejte se cestovní kanceláře, od které máte dovolenou, zda vám neposkytne slevu nebo proplacení parkování na jednom z parkovišť u letiště. Cestovní kanceláře, které tyto služby nabízí uvádíme níže.

CK EXIMtours

Tato pro své zákazníky nabízí možnost za zvýhodněné ceny parkovat jak hned na letišti Václava Havla v Praze (Aeroparking), tak i v jeho nedaleké blízkosti na parkovišti Air-parking. Je potom na zákazníkovi, zda zvolí za vyšší ceny parkovat hned na letišti, nebo za nižší v pár kilometrů vzdáleném Buštěhradu, odkud vás na letiště přivezou během 5 – 7 minut.

Obě parkoviště jsou nonstop hlídané, pojištěné proti živelným pohromám i poškození vozidla. Air-parking dále nabízí i nadstandardní služby (auto a pneuservis, mytí, čištění) a nepřetržitou přepravu k odbavovacím halám 365 dní v roce. Tyto služby se hodí v případě, že máte postarší vůz.

Parkování sjednáte při objednávce zájezdu, na parkovišti se prokážete komplexním odbavením, ve kterém bude uvedené slovo „parking“.

CK Blue Style

V případě letu z Prahy, Brna nebo Ostravy lze využít parkování u letišť těchto měst za zvýhodněné ceny. Pro Prahu je to Air-parking, pro Brno Air Service a Ostravské letiště nabízí své vlastní parkovací prostranství.

Je nutné podotknout, že v rámci počtu automobilů se u této cestovní kanceláře rovná smlouva o zájezd jednomu osobnímu automobilu. Pokud plánujete cestovat ve více autech, domluvte si další parkovací místa.

CK Fisher

Ck Fisher nabízí pouze parkování na letišti přes službu Aeroparking. Kryté a hlídané parkoviště nabízí v rámci zvýhodněných cen od 790 Kč/týden. Za podobné ceny nabízí i parkování na letištích v Brně, Ostravě a Bratislavě. Je dobré si projít nabídku ostatních parkovišť v okolí letiště. I přes exkluzivitu cen od CK lze najít výhodnější nabídky, např. pro dlouhodobé stání u parkoviště RH-parking.

CK Firo tour

Výhodné parkování u letiště Václava Havla nabízí cestovní kancelář Firo tour prostřednictvím partnera parkoviště GOparking. Nenabízí však zvýhodněné ceny, ale pouze na partnera odkazuje. To samé platí pro parkoviště v blízkosti letišť v Brně a Ostravě. V Pardubicích a Karlových Varech je možno parkovat zdarma.

CK Viamare

Viamare cestovní kancelář nabízí v rámci vybraných First Minute leteckých zájezdů parkování zdarma u partnera GOparking. V případě dalších zájezdů se ceny řídí běžným ceníkem partnerského parkoviště. Cestovní kancelář nenabízí zvýhodněné ceny.

Využití parkování od cestovních kanceláří se v některých případech vyplatí. Nutné je však vždy myslet na to, zda nabídnuté parkoviště za exkluzivní ceny je výhodnější, než jiné např. vzdálené jen pár minut cesty od letiště. Porovnejte si nabídku vaší cestovní kanceláře s dalšími parkovišti.

Parkování u letiště v Praze s cestovními kancelářemi

Další články k přečtení

Recenze a zkušenosti s parkováním u letiště

Netušíte, které parkoviště u letiště Václava Havla v Praze si vybrat a zda na něm vše doopravdy funguje tak, jak se píše na webu? Projděte si diskuze a přečtěte si zkušenosti ostatních s jednotlivými parkovišti a službami, které nabízí. Budete překvapeni, že např. na první pohled dobře působící parkoviště může díky velkému počtu zájemců nestíhat a vy tak v den příletu budete nejen čekat na své zavazadla, ale i na odvoz k parkovišti, a to klidně až 45 minut. 

Příruční zavazadlo. Vše co potřebujete na cesty

Plánujete cestu do zahraničí a přemýšlíte, zda si vystačíte pouze s příručním zavazadlem? V dnešní době je moderní cestovat na lehko. Člověk základní potřeby může zakoupit v cílové destinaci, a pokud cestuje do teplých krajin, pak tričko, kraťasy a opalovací krém je vše, co potřebuje. Nízkonákladové letecké společnosti také vychází cestovatelům na lehko vstříc a nabízí jim levné letenky bez zavazadla k odbavení. Jak zabalit vše potřebné do příručního zavazadla a na co nikdy nezapomenout?

Jak na zavazadla do letadla?

Vaše vysněná dovolená se blíží a vy přemýšlíte, co všechno budete potřebovat si s sebou vzít. Někteří cestují velice na lehko pouze s příručním zavazadlem, jiní mají kufr nacpaný k prasknutí. Co všechno si lze zabalit do letadla a jaká jsou předpisy pro příruční a odbavená zavazadla?